Microblading kaş tasarımı kursu Ankara

 

3D Kıl Tekniği kaş tasarımıKaşlar, yüzümüzün ortasında bulunan ve kişinin ifadesini bir anda değiştirebilen kısa kıllardır. Yüzün simetrisine uygun olarak sıralanan kaşlar kişinin daha anlamlı bakışlara sahip olmasına yardımcı olur. Seyrek ve fazla ince kaşlarsa kişinin yüz ifadesindeki anlamı silebilir. En önem verilen bölgelerden biri haline gelen kaşlar, geçtiğimiz yıllarda kaş kalemleri ve geçici dövmelerde dizayn ediliyordu.

3D Microblading Kıl Tekniği

            Kaşlar, yüzün ortasında bulunan ve kişinin ifadesini bir anda değiştirebilen kısa kıllardır. Yüzün simetrisine uygun olarak sıralanan kaşlar kişinin daha anlamlı bakışlara sahip olmasına yardımcı olur. Seyrek ve fazla ince kaşlarsa kişinin yüz ifadesindeki anlamı silebilir. En çok önem verilen bölgelerden biri haline gelen kaşlar, geçtiğimiz yıllarda kaş kalemleri ve geçici dövmelerde dizayn ediliyordu.

Vücudun çeşitli bölgelerine uygulanan kalıcı dövmelerin kaşa uygulanmasıysa hüsranla sonuçlanıyordu. Herhangi bir kış tekniği ile boyanmayan kaşlar, kişinin bakışlarına anlam kazandırmak yerine onlara sert bir görünüm veriyordu. Kalıcı dövmelerin silinmesi çok zahmetli ve uzun bir süreç olduğu için kadınlar tarafından tercih edilmiyordu.

3d microblading kıl tekniği hayatımıza girmesiyle birlikte yüz ifadeleri ayrı bir anlam kazandı. Kaştan ayırt edilmeyen, ince çizgilerden oluşan kaş çizimleri, her yaştan bireyin kolayca yaptırabileceği bir seçenek haline geldi.

Bir Kez Gelen Sürekli Müşteriniz Olacak

Yaş ilerledikçe kaşlar belirli bir dönemden sonra dökülmeye başlar. Bu da yüz ifadesinin silikleşmesine neden olur. Aynı şekilde fazla sarışın olan veya seyrek kaşlara sahip olanlar da 3d microblading kıl tekniği yaptıranlar arasındadır. Bu teknik sadece seyrek kaşlılar tarafından tercih edilmez. Kaşları yüzünün simetrisine uygun olmayan kadınlar da 3d microblading kıl tekniğini kullanırlar.

Yüzün orantısı dikkate alınarak kaşlara yeniden şekil verilir. Kaşını yaptırmak isteyen kişinin onayı alındıktan sonra işleme başlanır. Kişinin tenine, saç rengine, kişisel tercihlerine, göz rengine bağlı olarak renklendirme yapılır. Bu uygulama 6 ayda bir yenilenmelidir. Bu da bir kez gelen misafirin daimi müşteriniz olacağı anlamına gelir.

Kaşlara Herhangi Bir Zararı Yok

Kadınlar, kaşlarını sürekli olarak boyamaktan, boyalı kaşlarıyla ıslak alanlara girememekten, dövmenin rahatsız edici görüntüsünden sakınarak kaşlarını 3d microblading kıl tekniği uzmanlarına emanet eder.

3d microblading kıl tekniği kursu sayesinde kısa süre içerisinde kaş uzmanı olarak meslek hayatınıza başlayabilirsiniz. Son yıllarda ortaya çıkan ve bütçesi dahilinde her kadının yaptırmak istediği bu sistemde yaş skalası çok geniş olduğu için her yaştan bireye hitap edebilirsiniz. Üç aylık eğitim sürecinin ardından kaş uzmanı olarak meslek hayatınıza ilk adımı atabilirsiniz.

Bugüne kadar 3d microblading kıl tekniği yorumları olumsuz olmamıştır. Kişinin cildine herhangi bir zararı bulunmayan bu teknikte var olan kaş kökleri de korunur. Çok ince uçlu iğnelerler kaşların çıkış noktasından başlayarak efektlerin verildiği teknik uzmanlık ister. 3d microblading kıl tekniği kursu, kaş konusunda uzman olmak isteyen herkese hizmet verir.

Kursa katılmak için yaş kriteri yoktur. Her yaştan kadın ve erkeğin katılabildiği sistemde erkekler için de uygulanabilen kıl tekniği teorik olarak öğretilir. Teori dersleri tamamlandığında pratik olarak da öğrencilerin uzmanlaşması sağlanır. Son yılların en popüler meslekleri arasında olan bu teknik sayesinde bir güzellik merkezinde geleceğinizi şekillendirebilirsiniz.