MEB onaylı Protez Tırnak Kursu Ankara Lux

 

Manikür Pedikür Kursu

            Kapılarını açan manikür pedikür kursu uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Dersler az kişilikli sınıflarda gerçekleştirilmektedir. Katılım için bir ön başvuru kaydı doldurmak gerekmektedir.

Kursa Katılmak için Gerekli Koşullar

Bu kursa katılmak isteyen kişiler bir ön kayıt formu doldurmalıdır. Burada istenen bilgiler temel kimlik ve iletişim bilgileridir. Daha sonrasında kurs yetkilileri ile iletişime geçmek için telefon numarası ya da e-mail bırakılabilir.

Form oluşturulduktan sonra müstakbel kursiyerler yetkililer tarafından bilgilendirilmektedir. Bu bilgilerin içerisinde kursun gerçekleşeceği yer ve tarih gibi enformasyonlar da bulunmaktadır.

Kimler Manikür Pedikür Kurslarından Faydalanabilir?

On sekiz yaşını doldurmuş olan herkes manikür pedikür kursu istanbul seçeneklerini değerlendirebilir. Bunun dışında bu alana özel ilgi duyan herkes için kurs kayıtları başlamıştır. Çoğunlukla kadınlara özel olarak verilen kurslar erkeklere de açıktır.

Manikür ve pedikür alanında uzmanlaşmak isteyenler dışında bu alanda yeteneği olduğunu düşünen herkes için çeşitli kurslar veriliyor. İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa yakasından katılımlar gerçekleştirebilir. Ön bilgi olarak kurs merkezinin konumu Whatsapp üzerinden de atılmaktadır.

Günümüzde Manikür Pedikür Eğitimi Almanın Önemi

Kendi bakımlarını kendileri yapmak isteyen kadınlar bu kurslara katılarak son derece pratik bilgilere sahip olabilirler. Kursta verilen bilgilerin tamamı hayatın her alanında kullanılabilecek kadar işlevseldir. Hem el hem ayak bakımına önem veren kadınlar daha sonra bu yöndeki bakımlarını kendileri gerçekleştirebilir. Aynı zamanda bu eğitimin sonunda verilen sertifika iş arayışında olan kişilere de yardımcı olmaktadır.

Manikür ve pedikür yapmayı bilen kişilerin kuaförlerde iş bulma ihtimali çok daha yüksektir. Bunun yanı sıra iş bulma alanları sadece kuaförler ile sınırlı değildir. Çeşitli güzellik ve bakım merkezleri de manikür ve pedikür bilen kişileri işe almaktadır.

Kursun sonunda alınan sertifika tüm Türkiye’de geçerlidir. Aynı zamanda yurt dışında da geçerliliği bulunmaktadır. Part time ya da full time işlerde çalışıp aile bütçesine katkıda bulunmak isteyen her kadın bu kurslara katılarak istediklerini elde edebilirler.

Manikür Pedikür Kursu Fiyatları

Her bütçeye uygun manikür pedikür kursu fiyatları mevcuttur. Telefon ya da mail aracılığıyla kurs süreleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi alınabilir. Makul bir fiyat ölçeğinde bu kurslardan faydalanmak ve uzmanlık kazanmak mümkündür. Çeşitli indirimler ve taksitli ödeme imkanları da sunulmaktadır.

Kursta Verilen Eğitimler

Kurs esnasında verilen eğitimler toplamda iki seçeneğe ayrılmaktadır. Hem teorik hem de pratik bilgiler verilmektedir. Göstermeli olarak sunulan bilgiler her kursiyere ayrı ayrı tatbik edilmektedir. Bu sayede sadece teoride değil pratikte de deneyim kazanma fırsatı sunuluyor. Hem manikür hem de pedikür alanında kullanılan materyallerin tanıtımı da burada yapılmaktadır.

Tırnak eti almak, törpüleme ve benzeri tüm eylemler sırası ile gösterilmektedir. Hijyen kuralları da tüm kursiyerlere uzman eğitmenler tarafından aktarılmaktadır. Son olarak müşteri karşılama ve uğurlama gibi meslek içerikli eğitimler de verilmektedir.